Wtorek 26.01.2021, imieniny obchodzi: Paulina, Polikarp
Kalendarium wydarzeń
Styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Strona w języku polskim Site in English

06
10.12

Przejdź do: Regionalne Święto Miodu – Ełk

termin:  06.10.2012 miejsce: Ełk organizatorzy: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miasto Ełk
W sobotę, 6 października w Ełckim Centrum Kultury odbyło się „Regionalne Święto Miodu” – ostatnie wydarzenie w ramach tegorocznego kalendarza imprez regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Podczas Święta pszczelarze z regionu Warmii i Mazur stanęli do konkursu na najlepszy miód rzepakowy, lipowy, gryczany i wielokwiatowy.

15
09.12

Przejdź do: Festiwal Dziedzictwo Kulinarne Warmii Mazur i Powiśla w Olsztynie

termin:  15.09.2012 miejsce: Olsztyn organizatorzy: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Warmia, Mazury i Powiśle posiada w swojej ofercie dobrze prosperującą sieć producentów żywności tradycyjnej i lokalnej. Pod tym względem jesteśmy regionem konkurencyjnym i atrakcyjnym turystycznie. Festiwal, który odbył się w dniach 15-16 września 2012 r. roku w Olsztynie promował tę ideę wśród mieszkańców regionu oraz odwiedzających nasz region turystów.

08
09.12

Przejdź do: Regionalny Festiwal Runa Leśnego – Pisz

termin:  08.09.2012 miejsce: Pisz organizatorzy: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miasto i Gmina Pisz, Lokalna Grupa Działania „Mazurskie Morze”
Zbliża się jesień, a wraz z nią – pogoda dla grzybiarzy i amatorów jagód, jeżyn i borówek. Miejscem obfitującym w te właśnie dary lasu jest Puszcza Piska - największy kompleks leśny na Mazurach. W mieście, od którego wzięła nazwę – Piszu, 8 września odbył się „Regionalny Festiwal Runa Leśnego” na którym królowały puszczańskie produkty.

01
09.12

Przejdź do: Regionalny Festiwal Potraw z Ziemniaków – Ostróda

termin:  01.09.2012 miejsce: Ostróda organizatorzy: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miasto Ostróda
Już po raz trzeci na nabrzeżu Jeziora Drwęckiego w Ostródzie odbyło się wydarzenie promujące potrawy z ziemniaków. W tym roku formuła Festiwalu została rozszerzona i oprócz konkursu publiczności „Na najlepsze placki ziemniaczane”, ekipy startowały w konkursie „Na najlepszą potrawę z ziemniaków – zupa i danie główne”. Oceny przygotowanych potraw dokonało jury pod przewodnictwem dr Grzegorza Russaka.

18
08.12

Przejdź do: Regionalne Święto Mleka – Olecko

termin:  18.08.2012 miejsce: organizatorzy: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miasto i Gmina Olecko
Już po raz trzeci na Placu Wolności w Olecku odbyło się wydarzenie promujące mleko i produkty mleczarskie oraz ich walory zdrowotne. Podobnie, jak w roku ubiegłym, organizatorzy przygotowali konkursy kulinarne z mlekiem w roli głównej, a ocen dokonało jury pod przewodnictwem dr Grzegorza Russaka.

15
08.12

Przejdź do: Regionalne Święto Ziół – Olsztynek

termin:  15.08.2012 miejsce: Olsztynek organizatorzy: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Muzeum Budownictwa Ludowego Park Etnograficzny, Miasto i Gmina Olsztynek
Już po raz kolejny w urokliwie położonym Muzeum Budownictwa Ludowego Parku Etnograficznym w Olsztynku odbyło się Regionalne Święto Ziół. Wydarzenie promuje zioła, jako atrakcyjne i rynkowe produkty środowiska naturalnego obszarów wiejskich z terenu Warmii i Mazur, a także z pozostałych regionów kraju.

05
08.12

Przejdź do: Regionalny Festiwal Pogranicza Kartaczewo 2012 – Gołdap

termin:  05.08.2012 miejsce: organizatorzy: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miasto i Gmina Gołdap
Pięć ekip stanęło w Gołdapi do rywalizacji o tytuł „Mistrza Kartaczy”. W konkursie przeznaczonym dla profesjonalnych kucharzy, restauratorów i gospodarstw agroturystycznych zespoły przygotowywały mięsne kartacze, na bazie wołowiny i baraniny.

21
07.12

Przejdź do: Regionalny Festiwal Potraw z Mięsa Wieprzowego, Wołowego, Jagnięcego, Koziego – Mrągowo

termin:  21.07.2012 miejsce: organizatorzy: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miasto i Gmina Mrągowo
Już po raz trzeci Miasteczko Westernowe „Mrongoville” w Mrągowie było gospodarzem „Regionalnego Festiwalu Potraw z Mięsa Wieprzowego, Wołowego, Jagnięcego, Koziego”. W ubiegłorocznych zmaganiach kulinarnych przygotowywano zrazy, natomiast w tegorocznych - bitki.

08
07.12

Przejdź do: Regionalny Festiwal Potraw z Mięsa Drobiowego – Nidzica

termin:  08.07.2012 miejsce: Nidzica organizatorzy: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miasto i Gmina Nidzica
Już po raz drugi Nidzica gościła Regionalny Festiwal Potraw z Mięsa Drobiowego. W tegorocznych zmaganiach konkursowych głównym surowcem był drób tradycyjnych ras, którego chów i sposób żywienia jest naturalny i tradycyjny. Zarówno profesjonalni kucharze, jak i amatorzy przygotowywali w konkursie dwie potrawy: „najlepszy rosół domowy” oraz „najlepszą pieczoną kaczkę”. Oceny dokonało profesjonalne jury pod przewodnictwem dr Grzegorza Russaka.

07
07.12

Przejdź do: Regionalny Festiwal Kultury Łowieckiej – Węgorzewo

termin:  07.07.2012 miejsce: organizatorzy: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miasto i Gmina Węgorzewo, Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie
7 lipca 2012 r. po raz siódmy w Węgorzewie odbył się Regionalny Festiwal Kultury Łowieckiej. Kulinarne umiejętności zaprezentowały zarówno ekipy zawodowych kucharzy, jak i amatorów, przygotowując potrawy kuchni myśliwskiej. Ubiegłoroczni uczestnicy przygotowali potrawy z wykorzystaniem dziczyzny, natomiast tegoroczni zmagali się z sarniną.

30
06.12

Przejdź do: Regionalne Święto Ryby – Iława

termin:  30.06.2012 miejsce: organizatorzy: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miasto Iława, Towarzystwo Promocji Ryb
30 czerwca br. w Iławie odbyło się Regionalne Święto Ryby - prawdziwa gratka dla miłośników i smakoszy potraw z ryb. Podczas imprezy mieszkańcy Iławy i odwiedzający region turyści mieli okazję przyjrzeć się zmaganiom ekip zawodowych kucharzy oraz gospodyń domowych, prezentujących swoje kulinarne umiejętności podczas konkursu „Na najlepszą potrawę rybną”. W ubiegłym roku w roli głównej wystąpił szczupak, w tym roku ekipy zmierzyły się z karpiem.WSTECZ
Projekt i wykonanie Artneo.pl