Poniedziałek 18.12.2017, imieniny obchodzi: Gracjan, Bogusław
Kalendarium wydarzeń
Grudzień 2017
PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Strona w języku polskim Site in English

09
07.17

Festiwal Kultury Średniowiecznej
termin:  09.07.2017 miejsce: Nidzica organizatorzy: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Gotowanie „na żywo” na oczach widzów to wspaniała atrakcja dla odwiedzających Warmię i Mazury turystów. W naszym regionie takich wydarzeń jest wiele, bowiem samorząd województwa warmińsko-mazurskiego od kilku lat realizuje na Warmii
i Mazurach wieloletni „Kalendarz imprez promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną Województwa Warmińsko-Mazurskiego”. Jednym z 18 organizowanych w tym roku wydarzeń był Festiwal Kultury Średniowiecznej, który 9 lipca w Nidzicy odbył się po raz pierwszy.

 

Plac Wolności był miejscem, gdzie można było skosztować naleśników z mąki gryczanej z miodem przygotowanych na średniowiecznym grillu oraz zupy „Parzybroda” przygotowanej w kotle na palenisku.

 

Imprezie towarzyszył kiermasz produktów naturalnych, tradycyjnych
i regionalnych, w tym
członków sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle”, a także prezentacja regionalnego rękodzieła oraz występy artystyczne. Swoje wyroby sprzedawali: Sklep Zielarnia Joanna Kulczyk z Olsztyna, Gospodarstwo Pasieczne „Miody Wileńskich“ Mateusz Wileński z Braniewa, Zakład Wędliniarski „Flis-Pol“ Jarosław Flis z Miłomłyna, Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Gołogóra” ze Świątek, Kawiarnia Smolej z Łukty oraz Fitness Natura Polska z Międzylesia k. Ostródy. Na osobnym stoisku prezentował się Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

 

Celem imprezy było kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej Warmii, Mazur i Powiśla, promowanie żywności opartej na surowcach pochodzenia lokalnego, ochronę regionalnego dziedzictwa kulinarnego, zachowanie niepowtarzalnych smaków produktów żywnościowych oraz promocję restauracji  
i gospodarstw agroturystycznych z regionu Warmii, Mazur i Powiśla, oferujących dania regionalne .

 

Organizatorem wydarzenia był Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego  
oraz Urząd Miejski w Nidzicy.Oglądaj wszystkie zdjęcia...


WSTECZ
Projekt i wykonanie Artneo.pl