Czwartek 21.03.2019, imieniny obchodzi: Lubomir, Lubomira
Kalendarium wydarzeń
Marzec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Strona w języku polskim Site in English

08
10.11

Regionalny Dzień Placków Ziemniaczanych – Ostróda
termin:  08.10.2011 miejsce: Ostróda organizatorzy: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miasto Ostróda, Związek Stowarzyszeń

Już po raz drugi na nabrzeżu jeziora Drwęckiego w Ostródzie zakrólują przyrządzone na wiele sposobów placki ziemniaczane. Najlepsze w ubiegłorocznym konkursie okazały się placki ziemniaczane z łososiem bałtyckim i twarożkiem przygotowane przez Smażalnię „Sandacz” z Olsztyna. Kto zwycięży w tym roku? – dowiemy się 8 października.

Ziemniaki pochodzące z regionu Warmii i Mazur będą podstawą do przygotowania potraw w konkursie kulinarnym „Na najlepsze placki ziemniaczane”, w którym swoje umiejętności zaprezentują zarówno zawodowi kucharze jak i amatorzy.

Formularz zgłoszeniowy – konkurs kulinarny
Regulamin konkursu kulinarnego

W szranki staną również lokalni kucharze z restauracji, zakładów gastronomicznych i gospodarstw agroturystycznych rywalizujący w konkursie publiczności „Na najlepsze placki ziemniaczane”. O zwycięstwie zdecydują uczestnicy ziemniaczanego wydarzenia, którzy poprzez degustację przygotowanych potraw i głosowanie, wybiorą najlepsze placki ziemniaczane.

Formularz zgłoszeniowy – konkurs publiczności
Regulamin konkursu publiczności

Przedsięwzięciu towarzyszyć będzie prezentacja stoisk z różnymi odmianami ziemniaków pochodzącymi od producentów z terenu województwa warmińsko-mazurskiego połączona ze sprzedażą oraz kiermasz żywności naturalnej, tradycyjnej i regionalnej, w tym członków sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle”.

Formularz zgłoszeniowy – wystawcy ziemniaków
Formularz zgłoszeniowy – kiermasz żywności

Celem imprezy i odbywających się w jej ramach konkursów jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej Warmii, Mazur i Powiśla, promowanie żywności opartej na surowcach pochodzenia lokalnego, ochrona regionalnego dziedzictwa kulinarnego, zachowanie niepowtarzalnych smaków produktów żywnościowych oraz promocja restauracji i gospodarstw agroturystycznych z regionu Warmii, Mazur i Powiśla.

Imprezę poprowadzi dr Grzegorz Russak – znawca kuchni polskiej.

Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miasto Ostróda, Związek Stowarzyszeń „Kraina Drwęcy i Pasłęki”.
 

Program wydarzeniaWSTECZ
Projekt i wykonanie Artneo.pl