Wtorek 07.07.2020, imieniny obchodzi: Benedykt, Cyryl
Kalendarium wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Strona w języku polskim Site in English

07
08.11

Regionalny Festiwal Pogranicza Kartaczewo 2011 – Gołdap
termin:  07.08.2011 miejsce: organizatorzy: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miasto i Gmina Gołdap, Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania

Już po raz kolejny podczas organizowanego tradycyjnie w Gołdapi, Festiwalu Pogranicza Kartaczewo, będzie można skosztować najlepszych kartaczy w regionie.

W konkursie kulinarnym „Mistrz kartaczy” swoje umiejętności w przyrządzaniu regionalnej potrawy, zaprezentują zarówno ekipy zawodowych kucharzy, jak i osoby fizyczne.  

Do pobrania:
Formularz zgłoszeniowy
Regulamin konkursu

Przygotowane kartacze według domowych receptur, zaprezentują osoby fizyczne w konkursie publiczności „Mistrz kartaczy – kartacze domowe”. O zwycięstwie zdecyduje publiczność, która będzie miała możliwość degustacji przygotowanych potraw i poprzez głosowanie, wybierze najlepsze kartacze domowe.

Do pobrania:
Formularz zgłoszeniowy – konkurs publiczności
Regulamin konkursu publiczności

Jedną z wielu atrakcji zaplanowanych dla uczestników Festiwalu jest konkurs „Mistrzostwa świata w jedzeniu kartaczy” w trzech kategoriach: kobiety, dzieci, mężczyźni. Konkurencja, polegająca na zjedzeniu w jak najkrótszym czasie wyznaczonych przez organizatorów porcji kartaczy, będzie wymagała od jego uczestników nie lada wysiłku. Na zwycięzców czekają nagrody!

Natomiast miłośników produktów naturalnych, tradycyjnych i regionalnych, pochodzących od członków sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle” oraz regionalnego rękodzieła zapraszamy na towarzyszący Festiwalowi kiermasz.

Do pobrania:
Formularz zgłoszeniowy – część wystawiennicza

Zmaganiom kulinarnym towarzyszyć będzie zatem bogaty program oraz wiele dodatkowych atrakcji. Festiwal zakończy koncert Zbigniewa Wodeckiego.

„Regionalny Festiwal Pogranicza Kartaczewo 2011” odbędzie się 7 sierpnia 2011 r. na terenie parku miejskiego oraz placu Zwycięstwa w Gołdapi.

Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miasto i Gmina Gołdap, Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Lider w EGO”. 

Program wydarzeniaWSTECZ
Projekt i wykonanie Artneo.pl