Poniedziałek 25.06.2018, imieniny obchodzi: Łucja, Wilhelm
Kalendarium wydarzeń
Czerwiec 2018
PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Strona w języku polskim Site in English

01
10.17

Mazurski Dzień Ziemniaka
termin:  01.10.2017 miejsce: Kraplewo, gmina Ostróda organizatorzy: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Gotowanie „na żywo” na oczach widzów to wspaniała atrakcja dla odwiedzających Warmię i Mazury turystów. W naszym regionie takich wydarzeń jest wiele, bowiem samorząd województwa warmińsko-mazurskiego od kilku lat realizuje na Warmii i Mazurach wieloletni „Kalendarz imprez promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną Województwa Warmińsko-Mazurskiego”. Jednym z 18 organizowanych w tym roku wydarzeń jest Mazurski Dzień Ziemniaka, który odbędzie się 1 października w Kraplewie k. Ostródy.

Podczas imprezy odbędzie się konkurs „Na najlepszą potrawę z ziemniaka”, w którym, wzorem roku ubiegłego, rywalizować będą lokalne sołectwa. Każda ekipa otrzyma nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Ostróda. Zwycięzca konkursu otrzyma Puchar Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Licznie przybyła publiczność będzie miała dodatkowo możliwość degustacji przygotowanych i wydawanych na miejscu potraw z ziemniaków w ramach pokazu kulinarnego przygotowanego przez przedstawiciela sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle”.

Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz produktów naturalnych, tradycyjnych i regionalnych, w tym członków sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle”, a także prezentacja regionalnego rękodzieła oraz występy artystyczne.

Celem imprezy jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej Warmii, Mazur i Powiśla, promowanie żywności opartej na surowcach pochodzenia lokalnego, ochronę regionalnego dziedzictwa kulinarnego, zachowanie niepowtarzalnych smaków produktów żywnościowych oraz promocję restauracji i gospodarstw agroturystycznych z regionu Warmii, Mazur i Powiśla.

Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gmina Ostróda oraz Pomorsko-Mazurska Hodowla Ziemniaka.

 

Formularz dla wystawców do pobraniaOglądaj wszystkie zdjęcia...


WSTECZ
Projekt i wykonanie Artneo.pl