Poniedziałek 25.06.2018, imieniny obchodzi: Łucja, Wilhelm
Kalendarium wydarzeń
Czerwiec 2018
PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Strona w języku polskim Site in English

02
09.17

Festiwal Runa Leśnego
termin:  02.09.2017 miejsce: Pisz organizatorzy: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Puszcza Piska jest największym kompleksem leśnym na Mazurach, obfitującym w różnorodne dary. To prawdziwy raj dla grzybiarzy, zbieraczy jagód, jeżyn i borówek. Wspaniałą atrakcją dla odwiedzających Warmię i Mazury turystów jest gotowanie „na żywo” na oczach widzów. W naszym regionie takich wydarzeń jest wiele, bowiem samorząd województwa warmińsko-mazurskiego od kilku lat realizuje na Warmii i Mazurach wieloletni „Kalendarz imprez promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną Województwa Warmińsko-Mazurskiego”. Kolejnym wydarzeniem organizowanym w tym roku jest Festiwal Runa Leśnego, który odbędzie się 2 września na Placu Daszyńskiego w Piszu.

Celem imprezy i odbywających się w jej ramach konkursów jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej Warmii, Mazur i Powiśla, promowanie żywności opartej na surowcach pochodzenia lokalnego, w tym z runa leśnego, ochronę regionalnego dziedzictwa kulinarnego, zachowanie niepowtarzalnych smaków produktów żywnościowych oraz promocję restauracji i gospodarstw agroturystycznych z regionu Warmii, Mazur i Powiśla.

Festiwalowi towarzyszyć będzie kiermasz produktów naturalnych, tradycyjnych i regionalnych, w tym członków sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle”, a także występy artystyczne oraz konkurs „Na najlepszą nalewkę leśną”. Do rywalizacji staną pasjonaci domowych wyciągów  z leśnych owoców, kwiatów i ziół.

Plac Daszyńskiego będzie także miejscem, gdzie można będzie skosztować zalewajki mazurskiej z grzybami przygotowanej przez Siedlisko na Półwyspie z Wierzby k. Rucianego – Nidy.

Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz  Gmina Pisz.Oglądaj wszystkie zdjęcia...


WSTECZ
Projekt i wykonanie Artneo.pl