Poniedziałek 19.08.2019, imieniny obchodzi: Bolesław, Jan
Kalendarium wydarzeń
Sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Strona w języku polskim Site in English

14
08.10

Warmińska Uczta Pierogowa w Biskupcu i Biesowie
termin:  14.08.2010 miejsce: organizatorzy: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gmina Biskupiec

W dniu 14 sierpnia 2010 r. przy Amfiteatrze w Biskupcu oraz w Biesowie odbędzie się impreza pn. „Warmińska Uczta Pierogowa”. Podczas imprezy odbędą się konkursy kulinarne:
- konkurs publiczności „Na najlepszego pieroga warmińskiego”,
- „Konkurs na najlepszego domowego pieroga”.

Celem imprezy i odbywających się w jej ramach konkursów jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej Warmii, Mazur i Powiśla oraz promowanie jedynych w swoim rodzaju produktów żywnościowych i potraw - pierogów, specyficznych dla naszego regionu wśród publiczności przybyłej na imprezę.

Konkurs publiczności „Na najlepszego pieroga warmińskiego” odbędzie się przy Amfiteatrze w Biskupcu. Uczestnikami są kucharze z restauracji z terenu gminy Biskupiec.
Natomiast „Konkurs na najlepszego domowego pieroga” odbędzie się w Biesowie (na terenie gminy Biskupiec). Uczestnikami konkursu są sołectwa z terenu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Ponadto podczas imprezy w Biesowie odbędą się również: kiermasz pierogów i innych domowych wyrobów, kiermasz rękodzieła, pokaz wyrobu ciasta na pierogi oraz lepienie pierogów, prezentacja legend i gwary warmińskiej, konkursy dla dzieci i dorosłych (lepienie pierogów, rozpoznawanie farszu).

Część konkursową imprezy będzie prowadził dr Grzegorz Russak – znawca kuchni polskiej, natomiast część artystyczną: w I części - Jagoda Orzołek, w II części - Roman Bartycha i Narcyz Klik.
Konkursy kulinarne współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Do pobrania:
Program imprezy
Regulamin konkursu publiczności „Na najlepszego pieroga warmińskiego”
Formularz zgłoszeniowy konkursu publiczności „Na najlepszego pieroga warmińskiego”
Regulamin „Konkursu na najlepszego domowego pieroga”
Formularz zgłoszeniowy „Konkursu na najlepszego domowego pieroga”
 Oglądaj wszystkie zdjęcia...


WSTECZ
Projekt i wykonanie Artneo.pl