Sobota 23.03.2019, imieniny obchodzi: Pelagia, Feliks
Kalendarium wydarzeń
Marzec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Strona w języku polskim Site in English

13
07.14

Regionalne Święto Ryby 2014
termin:  13.07.2014 miejsce: organizatorzy: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miasto Iława

Iława to miasto powiatowe położone nad brzegiem Jezioraka – najdłuższego jeziora w Polsce (28 km długości), na którym znajduje się, należąca administracyjnie do miasta, największa śródlądowa wyspa w Europie – Wielka Żuława. Iława to węzeł kolejowy linii Warszawa – Gdańsk i Poznań – Olsztyn.

Podczas konkursów kulinarnych 13 lipca 2014 r. w Iławie przy Amfiteatrze, ul. Niepodległości, prym będą wiodły potrawy przyrządzone z ryb pochodzących z warmińsko-mazurskich jezior: szczupaka i sandacza Mieszkańcy i turyści będą mieli doskonałą okazję przyjrzeć się zmaganiom najlepszych kucharzy. U boku profesjonalistów zmagania konkursowe podejmą również amatorzy. Natomiast zgromadzona publiczność będzie miała okazję skosztować zup rybnych przygotowanych przez ekipy zmagające się w konkursie jej gotowania.

Konkursy oceniane przez jury:

„Na najlepszą potrawę rybną w kategorii restauracje (potrawa ze szczupaka) i w kategorii osoby fizyczne (potrawa z sandacza)”

Do pobrania:
Formularz zgłoszeniowy - szczupak
Formularz zgłoszeniowy - sandacz
Regulamin konkursu
 

„Warmińsko-Mazurski Kociołek Rybny”

Do zmagań przystąpią również przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego województwa warmińsko-mazurskiego oraz gospodarstw rybackich, którzy wezmą udział w konkursie gotowania zupy rybnej, tzw. Warmińsko-Mazurskiego Kociołka Rybnego. O zwycięstwie zdecyduje jury, natomiast publiczność biorąca udział w wydarzeniu, będzie mogła ocenić walory smakowe zup podczas bezpłatnej degustacji.

Do pobrania:
Formularz zgłoszeniowy – Warmińsko-Mazurski Kociołek Rybny
Regulamin konkursu gotowania zupy rybnej
 

Dodatkowe atrakcje:

  • kiermasz produktów naturalnych, tradycyjnych i regionalnych, w tym członków sieci Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle”
  • występy artystyczne

Do pobrania:
Formularz zgłoszeniowy –część wystawiennicza

„Regionalne Święto Ryby” odbędzie się równolegle z Dniami Iławy. Dla osób, które z bliska chcą przyjrzeć się zmaganiom kulinarnym planujemy przygotowanie transmisji on-line na stronie: www.warmia.mazury.pl.

Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Gmina Miejska Iława. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.



WSTECZ
Projekt i wykonanie Artneo.pl