środa 18.07.2018, imieniny obchodzi: Emil, Erwin
Kalendarium wydarzeń
Lipiec 2018
PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Strona w języku polskim Site in English

24
04.17

Kalendarz kulinarnych imprez regionalnych
Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego przyjął (24 kwietnia 2017 roku) do realizacji doroczny cykl kilkunastu kulinarnych wydarzeń wchodzących w skład „Kalendarza kulinarnych imprez regionalnych”.

Zostaną uzupełnione kiermaszami żywności naturalnej, co daje możliwość wypromowania walorów tradycyjnej i naturalnej żywności wysokiej jakości.

W tym roku zostanie zrealizowanych 18 imprez, które mają na celu promowanie produktów i żywności opartej na surowcach pochodzenia lokalnego, kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej Warmii, Mazur i Powiśla, ochronę regionalnego dziedzictwa kulinarnego oraz promocję zakładów gastronomicznych i gospodarstw agroturystycznych regionu warmińsko-mazurskiego.

Zaplanowano również pokazy kulinarne, stanowiące doskonałą okazję do zaprezentowania tradycyjnych produktów i potraw powstałych na bazie naturalnych surowców, a - co najważniejsze-mających swoje pochodzenie właśnie z Warmii, Mazur i Powiśla.

Tegoroczny kalendarz jest kontynuacją corocznych działań prowadzonych nieprzerwanie od 2010 roku. W roku bieżącym odbędzie się jego VIII edycja.

Współpraca pomiędzy producentami rolnymi, przetwórcami żywności, restauratorami, sprzedawcami oraz konsumentami - ma wskazać na istniejące powiązania pomiędzy tymi grupami. W pokazach kulinarnych w głównej mierze biorą udział członkowie sieci Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle. Imprezą mającą na celu prezentację całego dorobku sieci Dziedzictwa Kulinarnego i jednocześnie szeroko zakrojoną promocję idei regionalnej, tradycyjnej i lokalnej żywności jest Festiwal Dziedzictwa Kulinarnego Warmii Mazur i Powiśla, który już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń regionalnych i z roku na rok gromadzi większą rzeszę wielbicieli oraz smakoszy tradycyjnej kuchni i produktów żywnościowych.WSTECZ
Projekt i wykonanie Artneo.pl